Hledáte inspiraci, co vše se dá z kovu vyrobit? Můžete se inspirovat z našich realizací. Po kliknutí na fotku přejdete do fotogalerie.
Potřebujete poradit či máte zájem o cenovou nabídku? Neváhejte nás kontaktovat.

Povrchová úprava lakování

Na povrchovou úpravu lakování dává dodavatel (lakovna) záruku 6 měsíců, na lakování ostrých hran se tato záruka nevztahuje. Doporučujeme proto pod lak objednat žárové zinkování, které ochrání výrobek před korozí.

Žárové zinkování

Žárové zinkování není pohledová povrchová úprava. Slouží pouze jako ochrana proti rzi. Nelze vyžadovat stejnoměrnost a stejnobarevnost výrobku. Po zinkování mohou na výrobku vzniknout nevzhledná místa. Dále je potřeba počítat s tím, že v případě žárového zinkování budou viditelná místa, kde byly prováděny sváry. Je to způsobeno rozdílným chemickým složením železa a svařovaného spoje. Zinkování je prováděno v jakosti dle normy EN ISO 1461. Výrobky, které budou zinkovány musí být opatřeny technologickými otvory. Žárovým zinkováním dochází k dodatečné deformaci výrobku (kroucení a zvětšení průhybu). Větší brány mohou být na místě po zinkování svařeny z několika kusů, porušený zinkovaný povrch je následně opraven zinkovnou k tomuto určenými prostředky.